TED KOCAELİ KOLEJİ ANASINIFI 5 YAŞ GRUBU ÖĞRENCİLERİ  SANAT ETKİNLİĞİ DERSİNDE “TUZ SERAMİĞİ” YAPTI

f4e56fdb-1428-4842-802a-d54a7dc3534e

Anasınıfı 5 yaş grubu öğrencileri 28 Mayıs 2020 Perşembe günü sanat etkinliği derslerinde “Tuz Seramiği” ile yaratıcı sanat çalışmasını yaptılar.

“TED Kocaeli Koleji Anasınıfı 5 yaş grubu öğrencilerimiz 28 Mayıs 2020 Perşembe günü sanat etkinliği derslerinde “Tuz Seramiği” adlı yaratıcı sanat çalışmasını yaptılar. Sabah işledikleri Türkçe-Dil etkinliği dersi kapsamındaki “Müzeler Haftası” etkinliğinde tarih boyunca toprak altında saklı kalmış tarihi eserlerin gün ışığına çıkartılarak sergilenmesi ve insanların geçmişini daha iyi tanımaları için tuz seramiğinden kendi sanat eserlerini tasarladılar. Bu etkinliği yaparken insanın gelişimi, doğa olaylarının oluşumu ve teknolojinin geçirdiği değişim gibi konularda bilgi sahibi oldular.”

Öğrencilerimizin, tuz, un ve suyun karışımı ile elde ettikleri tuz hamurundan yaptıkları tuz seramiği etkinliği ile sağladıkları kazanımları; yaratıcılıklarının, ince motor becerilerinin ve el-göz koordinasyonlarının gelişmesi olarak sıralanabilir.Hiç yorum yapılmamış

Ekle