TED KOCAELİ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ, İNGİLTERE YAZ KAMPINDA!

20369682_1928359680755914_1355116708067338888_o

TED Kocaeli Koleji öğrencileri, dil eğitimlerine katkıda bulunmak için Londra’da bulunan 2 haftalık yaz okulunda eğitim alıyor.

Öğrenciler, İngiltere’de gerçekleştirilen bu yaz okulu sayesinde İngilizceyi yerinde yaşayarak pratik yapma fırsatı buluyor. Bu programın başlıca amaçları yabancı dillerini pratik yapma fırsatı sağlamanın yanı sıra öğrencilerin genel kültürlerini geliştirmek ve vizyonlarını genişletmek için gittikleri ülkenin, tarihi ve sanatsal alanlarını ziyaret ederek o kültürü tanımaktır.

“TED Kocaeli Koleji olarak öğrencilerine eğlenirken öğrenebilecekleri bir ortam oluşturduğu yaz okulunda çocukların eğitim hayatlarında güçlü bir basamak oluşturma gayretindeyiz.”

Yaz okullarında çocuklar, dil eğitiminin yanı sıra;

* Yurt dışı seyahat deneyimi kazanırlar.

* Yabancı dil bilmenin önemli olduğunu, İngilizcenin konuşma ve anlaşma dili olduğunu yerinde görürler.

* Farklı ülkelerden arkadaşlar edinip değişik dünya mutfaklarını ve kültürlerini öğrenirler.

* Özgüven kazanıp arkadaşlık ve dayanışmanın önemini kavramanın yanı sıra kendilerini ifade edebilme yetenekleri de artar.

* Vizyonlarını genişleterek ileriki hayatlarında meslek seçimi konusunda daha belirleyici olabilirler.

* Hayatları boyunca unutmayacakları harika bir tatil yaşarlar.

* Başarı duygularını geliştirirler.

Öğrenciler, ilk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra kendi seviyelerinde olan uluslararası gruplarla eğitim aldılar. Grupların çok uluslu olmasına önem verilen eğitim,  haftada 20 saat olup eğitimde konuşma ve doğru telaffuz ağırlıklı programlar uygulanıyor.There are 6 comments

Ekle
  1. hi

    Hello there! I could have sworn I’ve visited this web site before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely delighted I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!|

  2. Shantae

    I have learn some excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
    I surprise how a lot effort you place to create this sort of excellent informative website.


Post a new comment