TED KOCAELİ KOLEJİ ÖĞRENCİSİNİN BÜYÜK BAŞARISI

1-2

TBD BÜSİBER CTF – SİBER GÜVENLİK YARIŞMASINDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ TED’E GİTTİ

Siber güvenlik uzmanlarının yetiştirilmesine ve güvenlik farkındalığının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) ve TBD (Türkiye Bilişim Derneği) işbirliği ile düzenlenen Capture the Flag yarışmasında TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Cem EKE 2. oldu.

TBD (Türkiye Bilişim Derneği) tarafından düzenlenen 4. Siber Güvenlik Zirvesi kapsamında TBD ve BÜSİBER tarafından 20 Şubat 2021 Cumartesi günü organize edilen “Capture the Flag (Siber Güvenlik)” yarışmasına 67 takım ve 140 kişi katıldı.

Cem EKE, “TBD-BÜSİBER CTF Siber Güvenlik Yarışması”na “JACKBOYS” takma adı ile bireysel olarak katıldı. Siber Güvenlik alanında uygulamalı 15 görevden 12 tanesini tamamlayarak çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan rakiplerini geride bırakıp yarışmayı ikincilikle tamamladı.

Okul Yönetimi tarafından yapılan açıklamada; “Öğrencimiz Cem Eke’yi başarılarından dolayı tebrik ediyor, öğrencimizi yönlendirip, destekleyen öğretmenimiz Hasan Çetin’e teşekkür ediyoruz” dendi.